Bölge Hakkında

Kas Estate olarak hizmet vermekte olduğumuz bölge Akdeniz kıyıları boyunca uzanmaktadır. 
Türkiye’nin en güneyinde bulunan Akdeniz bölgesi hem ulusal hem de uluslararası turizmin ülke içerisinde en yoğun olduğu bölgedir. Dünya'nın en güzel yerlerinden biri olan Akdeniz Bölgesi, eşsiz güzellikteki denizi, yeşilin her tonunu bulabileceğiniz doğası ile ilgi çekmektedir. Bölgenin kıyı kesimindeki elverişli iklim koşulları, doğal güzellikler ve tarihi zenginlikler turizmin gelişmesini sağlamıştır. Akdeniz medeniyetini simgeleyen Olimpos, Kekova, Patara ve Myra gibi tarihi şehir kalıntıları önemli turistik çekiciliklerdir. 
Bölge aynı zamanda Likya medeniyetine de ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde meteorolojinin açıkladığı güneş haritasına göre en yoğun güneş alan Akdeniz bölgesi yılın neredeyse 300 günü güneşlidir. Tarihte Likya uygarlığına Güneşin Ülkesi Likya ve Işık Ülkesi denilmesi de bu nedenledir. 
Likya medeniyetinin izlerini taşıyan Likya yolu, günümüzde ziyaretçiler ve yürüyüşçüler için oldukça popülerdir. Bu yol bin yıllık bir tarihi gözler önüne sererek Fethiye’den başlayıp Antalya yakınlarında sona ermektedir. Sadece insanların ve katırların yürümesi için uygun olan bu eski ticaret yolu İÖ 1200 ile 600 yılları arasında yaşadıkları sanılan Likyalılar tarafından açılmış ve 509km boyunca tüm bölge boyunca uzanmıştır. Likya Yürüyüş parkuru dünyanın en iyi 50 yürüyüş parkuru sıralamasında 15. sıradadır. 
Türkiye’nin en ünlü plajlarının bulunduğu bölgede, dalış, trekking, yamaç paraşütü gibi hem yaz hem kış sporları yapılabilmekte ve özellikle Kaş beldesi dünyanın en ünlü dalış noktalarından birisi olarak bilinmektedir. 
Bu bölgeye havayolu ulaşımı Antalya ve Dalaman Havalimanları ile sağlanabilmekte, her iki havalimanından da Kaş, Kalkan, Fethiye, Göcek gibi beldelere transferler düzenlenmektedir.

Bölge Hakkında